LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Powiatowy St. Patrick’s w naszym Liceum

17 marca to wyjątkowy dzień dla każdego Irlandczyka. Tegoroczne obchody patrona Irlandii były w tym roku wyjątkowe również i dla nas, ponieważ zaprosiliśmy do wspólnego świętowania zespoły uczniów z gimnazjów w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Wraz ze swymi opiekunami odwiedzili nas uczniowie z Gimnazjum nr 1 im.  Karola Wierzgonia w Bieruniu, Gminnego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach, Gminnego Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie, Gminnego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gustawa Morcinka w Lędzinach.  Nasi uczniowie i zaproszeni goście mogli poczuć się jak obywatele Irlandii. Każdy miał możliwość degustacji słodkich wypieków wykonanych przez naszych uczniów, degustacji kawy „prawie” po irlandzku, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia oraz wspólnego odtańczenia tańca irlandzkiego wraz z dziewczynami z klasy I. Na korytarzach oraz w ubiorze uczniów dominował kolor zielony.

Ponadto w tym dniu zostały zorganizowane cztery konkursy związane z Irlandią i obchodami Dnia Św. Patryka, w których udział brały gimnazja naszego powiatu. A oto ich laureaci:


1. PRACA PLASTYCZNA (PLAKAT):
I miejsce - Gminne Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół w Lędzinach (Paulina Czarnynoga, Natalia Komandera, Natalia Filipczuk)
II miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu (Maria Tyrna, Zuzanna Bernaś, Kamil Brewczyk)
III miejsce – Gminne Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół w Lędzinach (Roksana Kaczmarska, Patrycja Ochojska, Natalia Szczypiór)
wyróżnienie - Gminne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie (Maria Stalmach, Anna Śmiałowska, Kacper Szwedo).

2. PRACA LITERACKA:
I miejsce – Gminne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gustawa Morcinka
w Lędzinach (Katarzyna Gąsiorczyk, Laura Manzel, Paulina Sołtys)
II miejsce - Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego
w Bojszowach (Marta Wleklińska, Adam Sosna, Maciej Nych)
III miejsce - Gminne Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół w Lędzinach (Paulina Czarnynoga, Natalia Komandera, Natalia Filipczuk)
wyróżnienie - Gminne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie ( Maria Stalmach, Anna Śmiałowska, Kacper Szwedo).


3. QUIZ:
I miejsce - Gminne Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół w Lędzinach (Roksana Kaczmarska, Patrycja Ochojska, Natalia Szczypiór)
II miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu (Maria Tyrna, Zuzanna Bernaś, Kamil Brewczyk)
III miejsce - Gminne Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie (Maria Stalmach, Anna Śmiałowska, Kacper Szwedo)
wyróżnienie - Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego
w Bojszowach (Marta Wleklińska, Adam Sosna, Maciej Nych).

4. PRACA PLASTYCZNA (KAPELUSZ):
I miejsce – Katarzyna Gąsiorczyk (Gminne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gustawa Morcinka w Lędzinach)
II miejsce - Zuzanna Bernaś (Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu)
III miejsce – Paulina Czarnynoga, Natalia Komandera, Natalia Filipczuk (Gminne Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół w Lędzinach).      

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!


2017-03-17
Kinga Karkoszka
Elżbieta Penczek