Orlik

Finał IX Edycji Śląskiej Ligi Orlików

W czwartek, 7 czerwca bieżącego roku po raz szósty w LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu odbyło się uroczyste otwarcie finałów ŚLĄSKIEJ LIGI ORLIKÓW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. Rozgrywki objęte były patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

dodano: 2018-06-07

Jedziemy na finał do Kalisza

8 czerwca 2018 r. na naszym Orliku odbyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej w ramach projektu realizowanego przez Fundację Orły Sportu "Kocham ręczną na Orliku". Nasz Orlik był reprezentowany przez SP 1 w Bieruniu.

dodano: 2018-06-08

Wojewódzki Finał Śląskiej Ligi Orlików 2017

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO WŁADZE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO ORAZ ZARZĄD ŚLĄSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO ZAPRASZAJĄ 8 CZERWCA 2017 O GODZ. 11:00 NA WOJEWÓDZKI FINAŁ ŚLĄSKIEJ LIGI ORLIKÓW O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

dodano: 2017-06-06

Wojewódzki Finał Śląskiej Ligi Orlików

Otwarcie kolejnego Finału Śląskiej Ligi Orlików odbyło się w naszym Liceum 11 czerwca 2016 roku. Przywitaliśmy drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne. Na starobieruńskim boisku grały jak zwykle dziewczęta, tym razem z gimnazjów w Tychach, Toszku, Milówce i Kroczycach. Ostatecznie zwyciężyły zawodniczki reprezentujące Milówkę, gratulujemy.

dodano: 2016-06-11

Orlik - rezerwacje online

Rezerwacji boisk (do piłki nożnej oraz wielofunkcyjnego)  na Orliku przy starobieruńskim liceum można dokonać online. http://www.lobierun.ehost.pl/orlik/

dodano: 2016-09-01

Sezon Orlika 2015 w LO Bieruń – otwarty

Na Orliku korzystać możemy z boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego (koszykówka, siatkówka, tenis) oraz z Herkulesa, czyli 15 stanowiskowej siłowni zewnętrznej, z której jednocześnie korzystać może 27 użytkowników. Od poniedziałku do piątku, do godziny 16.00 z obiektu korzysta młodzież Liceum.

Turniej piłki nożnej

Nasze Liceum było gospodarzem pierwszego w tym roku powiatowego turnieju piłki nożnej. Na orliku w środę 4 kwietnia zaprezentowały się drużyny z Lędzin, Bierunia Nowego, Chełmu Śląskiego oraz oczywiście ekipa gospodarzy.Turniej rozpoczęto równo o godzinie 9.00. Zaraz po wystąpieniu dyrektora doszło do starcia między dwoma bieruńskimi szkołami. Nasi licealiści okazali się na tyle gościnni, że przez porażkę 0-5 (0-2) pozwolili swym rywalom z PZS-u awansować do finału.

Orlik na 200%

Dzięki dogodnym warunkom meteorologicznym Orlik przy bieruńskim liceum cieszy niesłabnącą popularnością. Pogoda w październiku zaskoczyła nas wysokimi temperaturami i niewielką ilością opadów. Poza 2-3 pochmurnymi dniami było słonecznie, sucho i ciepło.

Doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu

Wakacje na Orliku – to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu!Żyjemy w czasach, gdy zdrowy tryb życia zaczyna być coraz bardziej modny. Staramy się być, na co dzień aktywni. Sport różnego rodzaju uprawia, co raz to więcej osób, zupełnie niezależnie od swojego wieku. Wielu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także dorośli mieszkańcy spędzający wakacje w mieście, wybrało właśnie taką formę zdrowego spędzania wolnego czasu.

Orlik - Regulamin

Regulamin korzystania z kompleksu boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012” przy Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Bieruniu Starym.

Mamy czas dla rodzin!

W każdą niedzielę w godzinach od 14:00 do 16:30 nasz Orlik będzie dostępny dla rodzin. Do dyspozycji rodziców i ich pociech będą dwa boiska, do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka). Sport w gronie rodzinnym to w dzisiejszych, zabieganych czasach prosta i ciekawa forma spędzania czasu – alternatywa dla telewizora czy komputera.

Piłkarski spektakl za nami

25 maja bieżącego roku na Orliku przy starobieruńskim liceum odbyło się otwarcie Wojewódzkiego Finału Śląskiej Ligi Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Rozgrywki objęte były patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Imprezę organizował Śląski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Bieruniu oraz nasze Liceum.