Wydawnictwa szkolne

Wiele roczników licealnych a nawet płyta CD ukazało się nakładem naszego Liceum jako wspólne dzieła naszych uczniów i nauczycieli. Możesz zapoznać się z nimi w tym miejscu.

Postery z okazji 60-lecia

W 2008 roku obchodziliśmy 60-lecie naszego liceum. Z tej okazji pani profesor Grażyna Pyka przygotowała kilkadziesiąt posterów ilustrujących naszą bogatą historię. Dokumentację fotograficzną prezentowanych na sztalugach plakatów wykonała Kinga Kolasińska.

Historia Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu Starym powstało w 1948 roku i jest jednym z najstarszych liceów w regionie. Od momentu powstania jej mury opuściło prawie pięć tysięcy absolwentów. Absolwenci naszej szkoły zajmują najbardziej eksponowane stanowiska w administracji rządowej, w świecie gospodarki, kultury i sztuki. Wśród nich są politycy, naukowcy, lekarze, nauczyciele, księża i inni reprezentujący różne profesje.