Maturę z rosyjskiego już zdała, i to na 100%!

Z ogromną dumą i wielką radością informujemy, iż uczennica klasy 3Bc naszego liceum Ewelina Lech została laureatką XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego zajmując 8. miejsce w Polsce. Decydujące olimpijskie starcie miało miejsce 8 kwietnia w Warszawie.

Egzaminy maturalne rozpoczynają się za niespełna miesiąc, a Ewelina już zna swoje wyniki matury z języka rosyjskiego – 100% na obu poziomach.
Drogę do olimpijskiego finału rozpoczęła w ubiegłym roku od eliminacji szkolnych zakończonych pewną kwalifikacją do etapu okręgowego (okręg śląski i opolski). Jako jedna z 4 osób reprezentowała ten okręg w etapie centralnym. Do ścisłego finału zakwalifikowano 52 uczniów z całej Polski. Udział w olimpiadzie wymagał nie tylko perfekcyjnej znajomości gramatyki rosyjskiej, znakomitej wymowy ale także wiedzy z zakresu literatury, sztuki i szeroko rozumianej kultury rosyjskiej.
Ewelina należała do nielicznego grona uczestników eliminacji centralnych, dla których język rosyjski nie jest językiem ojczystym. Tym większa radość Eweliny ze zwycięstwa w tak nierównej walce. Ewelina uczy się języka rosyjskiego od niespełna 3 lat, a osiągnęła w tym czasie tak wysoki poziom sprawności językowej, by móc bez żadnych kompleksów rywalizować z tymi, którzy uczą się języka dwa razy dłużej, a nawet z uczestnikami rosyjskojęzycznymi.
Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Joanna Tlałka