Jarmark bożonarodzeniowy w Gundelfingen

Jak co roku w pierwszy weekend grudnia odbył się kiermasz bożonarodzeniowy w naszym partnerskim mieście Gundelfingen w Niemczech. I tym razem uczniowie reprezentowali naszą szkołę, miasto Bieruń i Polsko – Niemieckie Stowarzyszenie Gundelfingen. Uczennice z klasy 2B, Paulina Jaromin, Estera Nowrocka wraz z panią Moniką Margol pomagały na polskim stoisku, sprzedając słodycze, wędlinę, a także biżuterię z bursztynem.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczennice w strojach śląskich były wizytówką naszego miasta i regionu.
Oprócz uczestnictwa w pięknym kiermaszu bożonarodzeniowy w Gundelfingen, mieliśmy okazję zwiedzić małe miasteczko w Szwarcwaldzie, Gengenbach, gdzie znajduje się największy kalendarz adwentowy. Sam budynek ratusza odgrywa rolę kalendarza, każdego dnia adwentu o 18:00 otwiera się kolejne okienko, w którym widnieje obraz amerykańskiego artysty, jednego z głównych przedstawicieli pop-artu, Andy Warhola.

Zdjęcia: Barbara Pyka