Prawdziwy angielski bobby z wizytą w liceum!

Czy to możliwe? Tak, 10 kwietnia uczniowie klas pierwszych i trzecich mieli okazję spotkać się i porozmawiać (w języku angielskim) z prawdziwym brytyjskim policjantem. Odwiedził nas Maciej Matusiak - absolwent naszego liceum sprzed 15 lat a obecnie posterunkowy response officer w Liverpool North - pierwszy polski policjant w Merseyside.

Pan Maciej opowiadał o swoim barwnym i szczęśliwym życiu, o drodze którą przebył po ukończeniu liceum. O podróżach, które odbył, w tym autostopem do Anglii, w której obecnie mieszka i gdzie założył rodzinę. Podzielił się także swoimi wrażeniami z kontaktów z młodymi ludźmi w Wielkiej Brytanii, w tym z udanego spotkania z ośmiotysięczną  grupą dzieci i młodzieży brytyjskiej w charakterze tzw. role model (wzoru do naśladowania), podczas którego propagował idee tolerancji i szacunku dla różnorodności. Podobne myśli starał się także przekazać naszej młodzieży.
Swoją szczerością, skromnością i prezentowaną postawą życiową niewątpliwie zdobył ogromną sympatię także naszego - licealnego, młodego audytorium. To spotkanie pewnie na długo pozostanie w pamięci młodych ludzi.

Tekst: Joanna Motyka

Foto: Marta Szumilas