2019-03-21
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą naszego Liceum na rok szkolny 2019/2020.

2019-03-15
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Patryk Wilk z klasy 1B zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” prowadzonym przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

2019-03-14
Wyniki Konkursu Kaligraficznego

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły podjęli się trudnej, acz pięknej i niezwykle wymagającej sztuki pięknego pisania w języku rosyjskim.

2019-03-13
Pomoc dla Domu Dziecka

Po raz kolejny nasze Liceum wraz ze szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu przeprowadziło akcję pomocy dla Domu Dziecka im. Ojca Pio w Mysłowicach.

2019-03-07
Wiosenny spacer po Krakowie

7 marca 2019r. cała klasa 2C wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Swą niezapomnianą przygodę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Archeologicznego - najciekawszego muzeum w Polsce.

2019-03-04
Krew - bezcenny dar

Dnia 4 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie klas drugich  z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: panią Aliną Ratajczak i  panem Henrykiem Bursigiem.

2019-03-01
Taniec Agaty wyróżniony w Konkursie Młodych Talentów w Tychach

Agata Fatyga z klasy IIIC, wspaniała tancerka reprezentująca nasz kraj także poza jego granicami, tym razem reprezentowała nasze liceum w 28 edycji wojewódzkiego konkursu „Młode Talenty” w Tychach.

2019-03-01
Ogólnopolski sukces polonistyczny

II miejsce w kraju w kategorii Żak w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym FRASZKA uzyskała uczennica klasy IIIC, Natasza Gawlikowicz. Jak przystało na reprezentantkę profilu realizującego rozszerzony program języka polskiego, wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami literackimi, uzyskując 37 na 40 możliwych do zdobycia punktów.

2019-02-08
Trzeci z rzędu sukces międzynarodowy robotyków z LO Bieruń

8 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju ROBOTICA w Brnie. To jeden z największych turniejów międzynarodowych w Europie, w których konkurują konstrukcje oparte tylko na klockach LEGO.

2019-02-07
Kiedy wietrzyć sale w Naszym Liceum?

Dzięki uprzejmości firmy e-SBL na wschodniej ścianie naszej szkoły zamontowany został laserowy czujnik PM Looko2. Mierzy on miedzy innymi stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10.

2019-01-30
VII wyjazd do NOSPR-u

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach - sala koncertowa, którą nasi uczniowie odwiedzali już wielokrotnie! Kolejny wyjazd na "Poranek edukacyjny" zorganizowany został przez panią profesor Bożenę Boduch-Gorczycę.

2019-01-15
Dzień Doradztwa Edukacyjnego

Kolorowe dymy i mini eksplozje w pracowni chemicznej, zjawiska falowe i obwody elektryczne w sali fizyki – to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla ponad tysiąca gimnazjalistów i uczniów klas ósmych, którzy 15 stycznia odwiedzili naszą szkołę.

2019-01-14
Nasz uczeń w Antologii Poezji Dziecięcej  i Młodzieżowej!

Nasz uczeń w Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej!

Nowy rok i nowy sukces literacki! Patryk Wilk z klasy 1B, uczeń p. prof. Dagmary Jezierskiej, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i średnich,

2019-01-10
27 Finał WOŚP

Ciasta, koszulki, kalendarze, kubki i wiele innych pamiątek można było wylicytować w 27 Finale WOSP.

2019-01-05
Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Zapraszam wszystkich uczących się języka rosyjskiego, a także potrafiących pisać po rosyjsku, do wzięcia udziału w IV Szkolnym Konkursie Kaligraficznym w Języku Rosyjskim.

2019-01-02
Nasi uczniowie piszą i publikują

Kolejny sukces literacki. 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie, zorganizowanego przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Dla gościa

Dla rodzica