LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Aktualności

2018-06-14
Rekrutacja 2018/19

Rekrutacja 2018/19

Rekrutacja elektroniczna

Klasa politechniczna, przyrodnicza, akademicka, humanistyczna i społeczna. Taką ofertę przygotowało nasze liceum na nowy rok szkolny 2018/19.

WIĘCEJ
2018-06-14
Zacięta walka

Zacięta walka

14 czerwca 2018 roku klasa 1A pojechała na wycieczkę integracyjną, gdzie czekała ich wspaniała zabawa, zacięta walka i wspólne ognisko. Na miejscu klasa podzieliła się na dwie drużyny i wszyscy przystąpili do gry w Paintball.

WIĘCEJ
2018-06-13
Projekt Teatr 2018

Projekt Teatr 2018

Rokrocznie wszystkie klasy pierwsze bieruńskiego liceum uczestniczą w projekcie teatralnym, pt.: „Projekt Teatr”, podczas którego zdobywają kluczowe umiejętności, takie jak wystąpienia publiczne i współpraca zespołowa.

WIĘCEJ
2018-06-12
"Najczęściej widzę to na filmach"

"Najczęściej widzę to na filmach"

W ramach współpracy z kliniką Galen nasza uczennica Roksana Baron z klasy 1B mogła obserwować skomplikowaną operację. Jakie były jej wrażenia?

WIĘCEJ
2018-06-12
Czy wiesz, co jesz?

Czy wiesz, co jesz?

We wtorek, 12 czerwca klasy 2B i 2C w ramach lekcji biologii miały okazję wysłuchania wykładu na temat żywności. Wkład wygłosiła Anita Białkowska studentka dietetyki Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, absolwentka naszego liceum.

WIĘCEJ
2018-06-11
Śniadanie Mistrzów

Śniadanie Mistrzów

Już po raz czwarty w poniedziałkowy poranek 11 czerwca br. uczniowie klasy 1Bc i przedstawiciele klasy 2Abd mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości jaką z pewnością jest Śniadanie Mistrzów.

WIĘCEJ
2018-06-11
Goście ze Świerczyńca

Goście ze Świerczyńca

W poniedziałek 11 czerwca nasze liceum odwiedzili, wraz z nauczycielami, uczniowie klasy 4 Gminnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu.

WIĘCEJ
2018-06-10
µBot zatopiony - świetny koniec udanego sezonu

µBot zatopiony - świetny koniec udanego sezonu

10 czerwca sekcja robotyki po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim turnieju µBot organizowanym przez V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Magia miasta swoje zrobiła i na starcie pojawiły się niemal wszystkie najsilniejsze polskie zespoły w "naszych" kategoriach.

WIĘCEJ
2018-06-10
Dobry Start - 300 dla ucznia

Dobry Start - 300 dla ucznia

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł.

WIĘCEJ
2018-06-09
Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu

Rok szkolny dobiega końca. To czas podsumowań i podziękowań. Od ubiegłego roku szkolnego działa w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu. „Bogatym jest nie ten, kto posiada, ale ten, kto rozdaje, kto zdolny jest dawać” ta myśl doskonale oddaje powody, dla których około 30 uczniów naszej szkoły działa dla innych.

WIĘCEJ
2018-06-08
Ogólnopolska akcja czytelnicza

Ogólnopolska akcja czytelnicza

W piątek 8 czerwca wzięliśmy udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10:00 wraz z uczniami w całej Polsce czytaliśmy książki.

WIĘCEJ
2018-06-08
Jedziemy na finał do Kalisza

Jedziemy na finał do Kalisza

8 czerwca 2018 r. na naszym Orliku odbyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej w ramach projektu realizowanego przez Fundację Orły Sportu "Kocham ręczną na Orliku". Nasz Orlik był reprezentowany przez SP 1 w Bieruniu.

WIĘCEJ
2018-06-07
Finał IX Edycji Śląskiej Ligi Orlików

Finał IX Edycji Śląskiej Ligi Orlików

W czwartek, 7 czerwca bieżącego roku po raz szósty w LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu odbyło się uroczyste otwarcie finałów ŚLĄSKIEJ LIGI ORLIKÓW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. Rozgrywki objęte były patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

WIĘCEJ
2018-06-06
Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego na UŚ

Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego na UŚ

Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego niż Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej?

WIĘCEJ
2018-06-06
Najlepszy w regionie

Najlepszy w regionie

Mikołaj Jasiński z naszego LO w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX otrzymał nagrodę II stopnia oraz wynik: Bardzo Dobry.

WIĘCEJ
2018-06-05
Sukces w Regionalnym Konkursie Matematycznym

Sukces w Regionalnym Konkursie Matematycznym

5 czerwca 2018 w III Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Tychach odbył się XIV Regionalny Konkurs matematyczny dla klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

WIĘCEJ

Informacje

Dla gościa

WIĘCEJ

Dla rodzica

WIĘCEJ

Dla ucznia

WIĘCEJ

Dla maturzysty

WIĘCEJ

Filmy

 

KOLUMNA 1

KOLUMNA 2