2017-04-26
1Bc zakończyła cykl zajęć w Klinice Galen

Klinika Galen zdecydowanie robi niesamowite wrażenie już od samego wejścia. Główna dewiza tego ośrodka: Zapewniamy najnowocześniejsze, bezpieczne metody leczenia, jest udowadniana na każdym kroku.

2017-04-25
Fizyczna EUREKA – bardzo dobre wyniki!

29 uczniów z klas mat.-fiz. naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA.
8 marca br. uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych, oto przykładowe:
Jak zmieni się zanurzenie łódki wypływającej z ujścia rzeki do oceanu?

2017-04-24
Wizyta Pani Alison September

24 kwietnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole Panią profesor Alison September, która przyjechała do nas z RPA. Alison September jest światowej sławy genetykiem z University of Cape Town (RPA).

2017-04-21
Wywiad z Eweliną Lech

Ewelino, zacznijmy od gratulacji. Jesteś już studentką, mimo że nie zdałaś jeszcze matury. Więcej, nie ukończyłaś liceum! Jak to zrobić?
To kwestia samozaparcia i organizacji czasu. Wierzę, że wszystkiego da się nauczyć, jeśli dobrze zorganizuje się swoją naukę. No i przede wszystkim trzeba mieć w ogóle chęć.

2017-04-19
Nasi uczniowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego

Bianka Nowińska i Artur Targiel zakwalifikowali się do finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Instytut Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizowanego pod patronatem prof. zw. dr hab. Karola Kołodzieja - Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii.

2017-04-12
Chemia na UJ - wywiad z Sonią Głomb

Soniu, zacznijmy od gratulacji. Jesteś już studentką, mimo że nie zdałaś jeszcze matury. Więcej, nie ukończyłaś liceum! Jak to zrobić?
Serdecznie dziękuję. Sama nie mogę w to uwierzyć. Minęło kilka dni, a ja nadal mam przed oczyma ogromny zegar z Czytelni Biblioteki Jagiellońskiej.

2017-04-10
Prawdziwy angielski bobby z wizytą w liceum!

Czy to możliwe? Tak, 10 kwietnia uczniowie klas pierwszych i trzecich mieli okazję spotkać się i porozmawiać (w języku angielskim) z prawdziwym brytyjskim policjantem. Odwiedził nas Maciej Matusiak - absolwent naszego liceum sprzed 15 lat a obecnie posterunkowy response officer w Liverpool North - pierwszy polski policjant w Merseyside.

2017-04-08
Maturę z rosyjskiego już zdała, i to na 100%!

Z ogromną dumą i wielką radością informujemy, iż uczennica klasy 3Bc naszego liceum Ewelina Lech została laureatką XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego zajmując 8. miejsce w Polsce. Decydujące olimpijskie starcie miało miejsce 8 kwietnia w Warszawie.

Ewelina laureatką ‘DISCOVER CANADA 2017’

Ewelina Lech, uczennica klasy 3B naszego liceum, została laureatką IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie - Discover Canada 2017 i otrzymała indeks na Filologię Angielską Uniwersytetu Śląskiego.

Misterium przeżyć

W piątek, 7 kwietnia, Bieruń przeistoczył się w starożytną Jerozolimę. Wszystko rozpoczęło się w kościele św. Bartłomieja, w ogrodzie oliwnym, gdzie Szatan kusił Jezusa, a Apostołowie wydali go żołnierzom. Na Rynku, Jezus stanął przed Piłatem, oskarżany przez faryzeuszy i dostojników żydowskich.

Sonia ma już indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jeszcze nie ukończyła naszego liceum, a już jest studentką jednego z najlepszych uniwersytetów w kraju! Sonia Głomb, uczennica klasy 3Bc została laureatką XXI edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i otrzymała indeks na wybrane przez siebie studia.

2017-04-06
Lekcje rosyjskiego w uniwersyteckim stylu

Lekcje języka rosyjskiego dla licealistów z cyklu „Tego nie znajdziesz w podręczniku” w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego to znakomita okazja dla uczniów, aby bliżej poznać kulturę rosyjską i doskonalić znajomość języka.

Dla gościa

Dla rodzica