LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Aktualności

2018-01-14
Sukces w "Biegu Utopca"

Sukces w "Biegu Utopca"

W niedziele 14 stycznia odbył się w Bieruniu IV „Bieg Utopca” z okazji 26 finału WOŚP. W biegu na 5,65 km brało udział dwoje uczniów naszego liceum: Aleksandra Józefczuk i Przemysław Kupczyk, który zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn do lat 18.

WIĘCEJ
2018-01-12
Dekanalne kolędowanie

Dekanalne kolędowanie

Na zaproszenie naszego bieruńskiego, dekanalnego duszpasterza nauczycieli ks. dr. Damiana Bednarskiego w piątek 12 stycznia 2018 r. w kościele pw Św. Bartłomieja Ap. w Bieruniu nauczyciele z dekanatu bieruńskiego mieli swoje tradycyjne spotkanie modlitewne.

WIĘCEJ
2018-01-11
26 Finał WOŚP

26 Finał WOŚP

Samorząd Uczniowski zorganizował licytacje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wszystko w wspaniałej atmosferze i przy odpowiednio przystrojonej sali gimnastycznej, w której zgromadziła się cała młodzież szkoły wraz z nauczycielami.

WIĘCEJ
2018-01-10
Licealny Dzień Doradztwa Edukacyjnego

Licealny Dzień Doradztwa Edukacyjnego

W tym roku odwiedzili nas wraz ze swoimi nauczycielami gimnazjaliści z ośmiu  gimnazjów z z Bojszów, Imielina, Chełmu Śląskiego, Bierunia Nowego i Bierunia Starego oraz Lędzin, Hołdunowa i Goławca.

WIĘCEJ
2018-01-09
III Szkolny Konkurs Kaligrafii w Języku Rosyjskim

III Szkolny Konkurs Kaligrafii w Języku Rosyjskim

Przepiękne nastrojowe i ponadczasowe wiersze rosyjskiego barda Bułata Okudżawy są rokrocznie przedmiotem szczególnego zainteresowania uczniów bieruńskiego liceum.

WIĘCEJ
2018-01-09
Lapbookowe oswajanie „Lalki”

Lapbookowe oswajanie „Lalki”

„Lalka” Bolesława Prusa to najobszerniejsza i najbardziej rozbudowana powieść omawiana w liceum, która spędza sen z powiek każdemu uczniowi. Dla naszych humanistów jednak praca z tą wymagającą lekturą była czystą przyjemnością.

WIĘCEJ
2018-01-04
„Modelowanie wokselowe” – nasi uczniowie na seminarium w GALEN-ie

„Modelowanie wokselowe” – nasi uczniowie na seminarium w GALEN-ie

Wykonywanie modeli wirtualnych w ramach inżynierii biomedycznej jest obecnie jednym z podstawowych działań służących otrzymaniu np. dopasowanych implantów, protez czy innych obiektów współpracujących z ludzkim ciałem.

WIĘCEJ
2018-01-01
Ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”

Z okazji przypadającej w 2018 r. 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Senat Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Marszałka Senatu RP organizuje konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”.

WIĘCEJ
2018-01-01
Unikalna Pracownia Multimedialna

Unikalna Pracownia Multimedialna

"Proszę założyć okulary" - usłyszą uczniowie z Bierunia zamiast tradycyjnego polecenia otwarcia podręcznika na wskazanej przez nauczyciela stronie. Po chwili znajdą się we wnętrzu żyły, staną naprzeciw wirusa Ebola albo zajrzą pod powierzchnię oceanu.

WIĘCEJ
2017-12-22
Wydaliśmy płytę

Wydaliśmy płytę

„Niech magia Świąt otuli nas”- pod takim tytułem w roku 2014 wydaliśmy płytę z kolędami i pastorałkami. Płytę otacza atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, jest okazją by w świątecznym czasie odnaleźć źródło inspiracji.

WIĘCEJ
2017-12-20
Fest serdecznie pogodomy

Fest serdecznie pogodomy

20 grudnia, w przedświątecznej atmosferze, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali swoje umiejętności posługiwania się gwarą śląską. II miejsce w Powiatowym Konkursie Krasomówczym ”Strofy serdeczne Alojzego Lysko” wywalczyła uczennica naszego LO, Estera Nowrocka.

WIĘCEJ
2017-12-19
Unikalna kolekcja w naszym Liceum

Unikalna kolekcja w naszym Liceum

Niedawne urodziny szkoły i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się dla bieruńskiego liceum okazją do przyjmowania życzeń i serdecznych słów, ale także niezwykłych prezentów.

WIĘCEJ

Informacje

Dla gościa

WIĘCEJ

Dla rodzica

WIĘCEJ

Dla ucznia

WIĘCEJ

Dla maturzysty

WIĘCEJ

Filmy

 

KOLUMNA 1

KOLUMNA 2