LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Aktualności

2018-09-20
Studniówka AD 2019

Studniówka AD 2019

Rada Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Bieruniu zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców uczniów klas trzecich, chcących włączyć się w organizację studniówki AD 2019.

WIĘCEJ
2018-09-08
Cały Bieruń słuchał licealistów!

Cały Bieruń słuchał licealistów!

W ramach tegorocznego Narodowego Czytania uczniowie naszego liceum: Weronika Klima, Bartłomiej Blacha i Przemysław Kupczyk prezentowali tekst „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

WIĘCEJ
2018-09-03
Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dość nietypowo, bo trzeciego, a nie jak zwykle pierwszego września rozpoczął się rok szkolny 2018/19. Wprowadzenie pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu narodowego i hymnu liceum uzmysłowiło obecnym, że wakacje już się skończyły i czas na naukę.

WIĘCEJ
2018-06-25
Podręczniki 2018/19

Podręczniki 2018/19

Lista podręczników na rok szkolny 2018/19 do pobrania. Uczniowie klas pierwszych w sprawie zakupu podręczników z języków obcych powinni skonsultować się ze swoimi nauczycielami na początku września.

WIĘCEJ
2018-06-23
Sukces Julii na początek wakacji

Sukces Julii na początek wakacji

W sobotę 23 czerwca w Ossowie odbył się koncert finałowy ogólnopolskiego konkursu piosenki poetyckiej i autorskiej pn. "Festiwal Młodej Piosenki – 2018” w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Wystąpiła w nim uczennica naszego liceum – Julia Parszewska.

WIĘCEJ
2018-06-22
37 uczniów zasłużyło na wyróżnienie

37 uczniów zasłużyło na wyróżnienie

Piątek, 22 czerwca 2018r. Na tę datę czekaliśmy od września. Zmęczeni bojami roku szkolnego, ale szczęśliwi, bo w perspektywie ponad dwa miesiące wakacji.

WIĘCEJ
2018-06-20
Zaglądali do wnętrza serca

Zaglądali do wnętrza serca

W środę 20 czerwca nasze liceum odwiedzili uczniowie klasy VI i VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie Śląskim - Kopciowicach. Młodzi przyjaciele przeżyli niezwykłą przygodę w pracowni 3D.

WIĘCEJ
2018-06-14
Zacięta walka

Zacięta walka

14 czerwca 2018 roku klasa 1A pojechała na wycieczkę integracyjną, gdzie czekała ich wspaniała zabawa, zacięta walka i wspólne ognisko. Na miejscu klasa podzieliła się na dwie drużyny i wszyscy przystąpili do gry w Paintball.

WIĘCEJ
2018-06-13
Projekt Teatr 2018

Projekt Teatr 2018

Rokrocznie wszystkie klasy pierwsze bieruńskiego liceum uczestniczą w projekcie teatralnym, pt.: „Projekt Teatr”, podczas którego zdobywają kluczowe umiejętności, takie jak wystąpienia publiczne i współpraca zespołowa.

WIĘCEJ
2018-06-12
"Najczęściej widzę to na filmach"

"Najczęściej widzę to na filmach"

W ramach współpracy z kliniką Galen nasza uczennica Roksana Baron z klasy 1B mogła obserwować skomplikowaną operację. Jakie były jej wrażenia?

WIĘCEJ
2018-06-12
Czy wiesz, co jesz?

Czy wiesz, co jesz?

We wtorek, 12 czerwca klasy 2B i 2C w ramach lekcji biologii miały okazję wysłuchania wykładu na temat żywności. Wkład wygłosiła Anita Białkowska studentka dietetyki Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, absolwentka naszego liceum.

WIĘCEJ
2018-06-11
Śniadanie Mistrzów

Śniadanie Mistrzów

Już po raz czwarty w poniedziałkowy poranek 11 czerwca br. uczniowie klasy 1Bc i przedstawiciele klasy 2Abd mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości jaką z pewnością jest Śniadanie Mistrzów.

WIĘCEJ
2018-06-11
Goście ze Świerczyńca

Goście ze Świerczyńca

W poniedziałek 11 czerwca nasze liceum odwiedzili, wraz z nauczycielami, uczniowie klasy 4 Gminnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu.

WIĘCEJ
2018-06-10
µBot zatopiony - świetny koniec udanego sezonu

µBot zatopiony - świetny koniec udanego sezonu

10 czerwca sekcja robotyki po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim turnieju µBot organizowanym przez V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Magia miasta swoje zrobiła i na starcie pojawiły się niemal wszystkie najsilniejsze polskie zespoły w "naszych" kategoriach.

WIĘCEJ
2018-06-10
Dobry Start - 300 dla ucznia

Dobry Start - 300 dla ucznia

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł.

WIĘCEJ
2018-06-09
Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu

Rok szkolny dobiega końca. To czas podsumowań i podziękowań. Od ubiegłego roku szkolnego działa w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu. „Bogatym jest nie ten, kto posiada, ale ten, kto rozdaje, kto zdolny jest dawać” ta myśl doskonale oddaje powody, dla których około 30 uczniów naszej szkoły działa dla innych.

WIĘCEJ
2018-06-08
Ogólnopolska akcja czytelnicza

Ogólnopolska akcja czytelnicza

W piątek 8 czerwca wzięliśmy udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10:00 wraz z uczniami w całej Polsce czytaliśmy książki.

WIĘCEJ

Informacje

Dla gościa

WIĘCEJ

Dla rodzica

WIĘCEJ

Dla ucznia

WIĘCEJ

Dla maturzysty

WIĘCEJ

Filmy

 

KOLUMNA 1

KOLUMNA 2