2019-02-12
Zmarł pan profesor Józef   Plewik

Zmarł pan profesor Józef Plewik

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że zmarł pan profesor Józef Plewik, wieloletni nauczyciel naszego liceum, wspaniały pedagog i przyjaciel młodzieży.

2019-02-08
Trzeci z rzędu sukces międzynarodowy robotyków z LO Bieruń

8 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju ROBOTICA w Brnie. To jeden z największych turniejów międzynarodowych w Europie, w których konkurują konstrukcje oparte tylko na klockach LEGO.

2019-02-07
Kiedy wietrzyć sale w Naszym Liceum?

Dzięki uprzejmości firmy e-SBL na wschodniej ścianie naszej szkoły zamontowany został laserowy czujnik PM Looko2. Mierzy on miedzy innymi stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10.

2019-01-30
VII wyjazd do NOSPR-u

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach - sala koncertowa, którą nasi uczniowie odwiedzali już wielokrotnie! Kolejny wyjazd na "Poranek edukacyjny" zorganizowany został przez panią profesor Bożenę Boduch-Gorczycę.

2019-01-15
Dzień Doradztwa Edukacyjnego

Kolorowe dymy i mini eksplozje w pracowni chemicznej, zjawiska falowe i obwody elektryczne w sali fizyki – to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla ponad tysiąca gimnazjalistów i uczniów klas ósmych, którzy 15 stycznia odwiedzili naszą szkołę.

2019-01-14
Nasz uczeń w Antologii Poezji Dziecięcej  i Młodzieżowej!

Nasz uczeń w Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej!

Nowy rok i nowy sukces literacki! Patryk Wilk z klasy 1B, uczeń p. prof. Dagmary Jezierskiej, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i średnich,

2019-01-10
27 Finał WOŚP

Ciasta, koszulki, kalendarze, kubki i wiele innych pamiątek można było wylicytować w 27 Finale WOSP.

2019-01-05
Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Zapraszam wszystkich uczących się języka rosyjskiego, a także potrafiących pisać po rosyjsku, do wzięcia udziału w IV Szkolnym Konkursie Kaligraficznym w Języku Rosyjskim.

2019-01-05
Zmarł profesor Jan Czempas

Ze smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego absolwenta (rocznik 1966) i przyjaciela bieruńskiego Liceum profesora Jana Czempasa.

2019-01-02
Nasi uczniowie piszą i publikują

Kolejny sukces literacki. 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie, zorganizowanego przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

2018-12-21
Przedsmak Wigilii

Tradycyjnie już przed świętami uczniowie pod opieką księdza Kamila Kiełkowskiego przygotowali piękne przedstawienie teatralne.

2018-12-19
Sonia Krzykawska Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Sonia to uczennica, która posiada wiele zalet. Oprócz rzetelnego i ambitnego podejścia do nauki znajduje również czas na aktywność społeczną.

2018-12-18
NIezwykły gość - Mikołaj Grabowski

W przedświątecznym tygodniu uczniowie naszej szkoły zostali zaskoczeni dość niezwykłą niespodzianką – odwiedził nas pan Mikołaj Grabowski, reżyser teatralny, aktor, dyrektor teatrów oraz profesor sztuk teatralnych.

2018-12-17
"Wejdź w serca nasze Dziecino…"

17 grudnia 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbyło się XIII Środowiskowe Spotkanie Kolędowe.

2018-12-12
Wyjątkowa lekcja biologii

Dnia 12 grudnia w naszym liceum uczniowie klas 2Cf oraz 2B, dzięki uprzejmości jednego z absolwentów - Patryka Długosza mieli okazję zmierzyć się ze swoimi lękami, a przede wszystkim poznać świat bezkręgowców.

2018-12-10
Nasza uczennica wydała książkę

Michalina Tomasiewicz z kl. 2C, pod opieką p. prof. Dagmary Jezierskiej, została laureatką II edycji Wojewódzkiego Konkursu Prozatorskiego „Straszki Śląskie – bohaterowie legend, bajek i przywiarek” zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach.

Dla gościa

Dla rodzica