LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Aktualności

2017-11-14
Szkolny Konkurs Kaligraficzny w J. Rosyjskim

Szkolny Konkurs Kaligraficzny w J. Rosyjskim

Zapraszam wszystkich uczących się języka rosyjskiego, a także potrafiących pisać po rosyjsku, do wzięcia udziału w III Szkolnym Konkursie Kaligraficznym w Języku Rosyjskim.
Celem konkursu jest:

WIĘCEJ
2017-11-10
Jaki znak twój ...

Jaki znak twój ...

Dziś nasze Liceum strojem i zachowaniem godnie uczciło 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystego apelu Dyrektor szkoły powitał zgromadzonych, wprowadzono sztandar szkoły.

WIĘCEJ
2017-11-08
Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

8 listopada władze naszego Powiatu spotkały się z uczennicami powiatowych szkół ponadpodstawowych, które w roku szkolnym 2017/2018 zdobyły stypendium Prezesa Rady Ministrów Najlepszą uczennicą LO w Bieruniu - zdobywczynią stypendium PRM jest Kinga Karkoszka, która w spotkaniu uczestniczyła wraz z rodzicami.

WIĘCEJ
2017-11-07
Licealiści w Centrum Krwiodawstwa

Licealiści w Centrum Krwiodawstwa

Dnia 7 listopada maturzyści z klasy o profilu biologiczno - chemicznym uczestniczyli w wycieczce do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Celem wyjazdu było zapoznanie się z pracą jaka jest wykonywana w poszczególnych działach tego centrum.

WIĘCEJ
2017-11-03
Nagrodzono 120 licealistów i 4 reżyserów

Nagrodzono 120 licealistów i 4 reżyserów

W tegorocznej edycji projektu filmowo-muzycznego „LO Bieruń Lipdub – bitwa na lipdub’y” wzięło udział 120 licealistów. Projekt trwał dwa miesiące, a jego finał miał miejsce 3 listopada 2017r.

WIĘCEJ
2017-11-03
Promieniowanie X i inne ciekawostki technologiczne

Promieniowanie X i inne ciekawostki technologiczne

Uczniowie klasy 2A (z rozszerzonym programem informatyki i obsługi programów inżynierskich) odwiedzili w piątek Klinikę Galen, gdzie przywitał ich właściciel Profesor Krzysztof Ficek. Pani mgr inż. Paulina Cyganik przedstawiła prezentację pokazującą zastosowania nowoczesnych urządzeń w dzisiejszej medycynie.

WIĘCEJ
2017-11-02
Łyk psychologii

Łyk psychologii

W październiku rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy z  Uniwersytetem  Humanistycznospołecznym  SWPS w Katowicach. Uczniowie klas o profilu humanistycznym i społecznym wyjeżdżają na wykłady i warsztaty prowadzone w siedzibie uczelni.

WIĘCEJ
2017-10-27
Mistrzowska drużyna szachowa

Mistrzowska drużyna szachowa

SZKOLNE MISTRZOSTWA POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO W SZACHACH
Juniorzy Starsi:
-open
1 Karolina Klisz – LO w Bieruniu
2 Grzegorz Niesyto – PZS w Lędzinach
3 Paweł Soblik - LO w Bieruniu

WIĘCEJ
2017-10-25
Autor złożył autografy z nietuzinkowymi dedykacjami

Autor złożył autografy z nietuzinkowymi dedykacjami

25 października 2017 r. gościł u nas absolwent naszej szkoły, pisarz Michał Cholewa. Spotkanie odbyło się w małej sali gimnastycznej. Specjalizuje się w militarnej science fiction, jest autorem pięciu książek. Czytelnicy, słuchacze mieli okazję poznać bliżej poczucie humoru, ale także ciepło i dystans do siebie ulubionego autora; miłośnika twórczości Stanisława Lema, George`a R.R. Martina i Rogera Zelaznego oraz słodyczy.

WIĘCEJ
2017-10-20
2A na wycieczce klasowej

2A na wycieczce klasowej

19 października wyruszyliśmy na wycieczkę dydaktyczną do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w nowoczesnej i innowacyjnej placówce naukowo-badawczej Synchrotron Solaris. Poznaliśmy budowę, sposób działania oraz możliwości wykorzystania synchrotronu w przemyśle.

WIĘCEJ
2017-10-20
6x1500 m -3 miejsce

6x1500 m -3 miejsce

Dnia 20.10.2017r na obiektach sportowych MOSiR w Łaziskach Górnych, odbyły się zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych. Uczestnikami zawodów były reprezentacje szkół powiatu: mikołowskiego, tyskiego oraz bieruńsko-lędzińskiego. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszego liceum, którzy na dystansie 6x1500 m zdobyli 3 miejsce w kategorii chłopców.

WIĘCEJ
2017-10-18
Nowy sezon wyjazdów do NOSPR-u

Nowy sezon wyjazdów do NOSPR-u

Koncerty symfoniczne w wykonaniu NOSPR organizowane są dla młodzieży klas gimnazjalnych i licealnych Katowic oraz okolicznych miast. 18 października ponad 40 osobowa grupa naszych uczniów uczestniczyła w pierwszym koncercie tego sezonu, którego tematem jest „Muzyka - blask, mrok, półcień.”

WIĘCEJ

Informacje

Dla gościa

WIĘCEJ

Dla rodzica

WIĘCEJ

Dla ucznia

WIĘCEJ

Dla maturzysty

WIĘCEJ

Filmy

 

KOLUMNA 1

KOLUMNA 2