2019-04-07
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą naszego Liceum na rok szkolny 2019/2020.

2019-04-06
Sukces na największym turnieju międzynarodowym robotyki w Polsce

6 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w największym turnieju międzynarodowym organizowanym w Polsce - XI edycji Robotic Tournament.

2019-04-04
Czwarty z rzędu sukces sekcji robotyki z LO Bieruń

4 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Turnieju Robotów organizowanym przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych w Katowicach.

2019-04-04
Nasz poczet sztandarowy najlepszy

4 kwietnia uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Konkursie Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych.

2019-03-29
Licealiści przejmują trzy stolice

Kiedy większość przyjemnie sobie spała, grupa 48 bieruńskich licealistów, 4 nauczycielki, przewodnik wycieczki oraz wspaniały kierowca byli już postawieni na nogi.

2019-03-28
Matematyczna biesiada

28 marca 2019  grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami matematyki gościła w budynku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

2019-03-22
Zajęcia w klinice Galen Ortopedia

Ruszył kolejny cykl zajęć w klinice Galen Ortopedia, prowadzony przez pracowników naukowych kliniki dla uczniów klasy pierwszej naszego liceum o profilu przyrodniczym.

2019-03-21
ZBRODNIA I KARA W WERSJI ŚLĄSKIEJ

21 marca 2019 roku klasy 2A, 2C i 3C pod opieką pani profesor Dagmary Jezierskiej oraz pani profesor Aleksandry Stachoń wybrały się do Chorzowskiego Centrum Kultury

2019-03-20
Zielono nam tu!

Zgodnie z naszą licealną tradycją w środę 20 marca obchodziliśmy wspólnie Dzień Świętego Patryka. Za organizację świętowania w szczególności odpowiedzialne były panie anglistki.

2019-03-18
Klasa przyrodnicza zgłębiła zawód farmaceuty

Początkowo wszyscy zastanawialiśmy się dlaczego właściwie idziemy do apteki jeśli przecież każdy z nas może to zrobić na co dzień.

2019-03-15
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Patryk Wilk z klasy 1B zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” prowadzonym przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

2019-03-14
Wyniki Konkursu Kaligraficznego

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły podjęli się trudnej, acz pięknej i niezwykle wymagającej sztuki pięknego pisania w języku rosyjskim.

2019-03-14
Spotkanie z historią

Uczeń naszego liceum, finalista szkolnego etapu VI edycji "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii" - Sebastian Skrzypczyk z klasy II C, wziął udział 14 marca w egzaminie wojewódzkim konkursu w Katowicach.

2019-03-13
Pomoc dla Domu Dziecka

Po raz kolejny nasze Liceum wraz ze szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu przeprowadziło akcję pomocy dla Domu Dziecka im. Ojca Pio w Mysłowicach.

2019-03-07
Kiedy wietrzyć sale w Naszym Liceum?

Dzięki uprzejmości firmy e-SBL na wschodniej ścianie naszej szkoły zamontowany został laserowy czujnik PM Looko2. Mierzy on miedzy innymi stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10.

2019-03-07
Wiosenny spacer po Krakowie

7 marca 2019r. cała klasa 2C wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Swą niezapomnianą przygodę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Archeologicznego - najciekawszego muzeum w Polsce.

Dla gościa

Dla rodzica