Coroczny cykl zajęć rozpoczęty

7 lutego rozpoczęliśmy coroczny cykl zajęć uczniów klasy przyrodniczej w klinice GALEN. Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się wykładem, po którym nasi uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy ćwiczeniowe.

Każda z nich odbyła cykl zajęć z ortopedii, rehabilitacji oraz zasad funkcjonowania kliniki. Uczniowie mogli na własnej skórze przetestować ultrasonograf, zapoznali się z metodami leczenia stosowanymi w ortopedii, w szczególności z wyglądem oraz zastosowaniem wybranych endoprotez. Dowiedzieli się, jak w programie komputerowym stworzyć model 3D i w jaki sposób może to przydać się lekarzom. Sprawdzili także swoje możliwości na sali rehabilitacyjnej. Zwieńczeniem całej wizyty było przystąpienie do testu, którego wyniki pozwolą na wyłonienie najbardziej pilnego słuchacza. Nagrodą jak co roku będzie możliwość obserwacji zabiegu na sali operacyjnej.