Mistrzynie kaligrafii rosyjskiej

V Szkolny Konkurs Kaligraficzny w Języku Rosyjskim rozstrzygnięty. Kaligraficznej prezentacji pięknego wiersz rosyjskiego barda Bułata Okudżawy

„По какой реке твой корабль плывет?” podjęło się 14 uczniów.
I miejsce - Justyna Pacwa kl. 3A
II miejsce - Anna Jarząbek kl. 1NC
III miejsce -  Daria Kaczmarska kl. 1D

wyróżnienia:
• Zuzanna Sztangret kl. 2B
• Magdalena Tomala kl. 2C
• Paulina Wojtala kl. 2B

W konkursowe szranki stanęły również:
1. Klaudia Janas kl. 1A
2. Sonia Tułaczko kl. 1A
3. Nadia Mazur kl. 1A
4. Oskar Marciniak kl. 1B
5. Boryczka Laura kl. 1NAE
6. Dariia Cheshko kl. 1NC
7. Kaja Pawłowska kl. 1NDF
8. Martyna Hanusik kl. 2D

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatki konkursu słowniki rosyjsko - polskie  i upominki promujące rosyjską sztukę ludową, kulturę i tradycję.
Sponsorem nagród jest Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy!
Absolutnie wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania i podziwu za staranność, dokładność, precyzję, estetykę, kunszt artystyczny i oryginalność  w zakresie zdobień i ornamentów w wykonanych pracach.
Dzisiaj, gdy na całym świecie pismo ręczne jest wypierane przez druk komputerowy, na pewno warto zadbać o zanikającą umiejętność pięknego odręcznego pisania. Zachęcamy do udziału w konkursie sztuki kaligrafii w przyszłym roku.