NASHMISHMASH 2019

Uczniowie naszego liceum wielokrotnie pokazywali swoją klasę i talent plasując się prawie każdego roku na podium i zdobywając czołowe miejsca w Wojewódzkim Konkursie Teatralno-Językowym NASHMISHMASH.

14 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Tychach odbyła się 19 edycja tego prestiżowego konkursu i nie mogło nas tam zabraknąć. Wystąpiliśmy w przedstawieniu zarówno w języku angielskim, jak i rosyjskim. Pod opieką naszych nauczycieli języka angielskiego (Pani Elżbiety Penczek, Pani Agnieszki Pasierbek-Nieckarz, Pani Pani Joanny Motyki oraz Pani Katarzyny Antosiewicz) uczniowie (Sonia Krzykawska, Martyna Żołneczko, Paulina Wojtala, Aleksandra Józefczuk, Bartłomiej Blacha, Maciej Popiela) przygotowali przedstawienie pt.:"So easy a caveman can do it” oraz "Doctor Duplicate”, które zajęło II miejsce w tym konkursie. Natomiast przedstawienie w języku rosyjskim pt.: "Książę i błazen", do którego uczniów (Klaudia Antosz, Oliwia Długoń, Karolina Kracla, Aleksandra Siemieniuch, Aleksandra Tubacka, Mateusz Kapusta, Michał Jarek, Karol Danielczyk) przygotowywała Pani Joanna Tlałka zajęło III miejsce. Ponadto wykonanie przez Macieja Popielę piosenki „Koń” Zespołu Lube w języku rosyjskim zajęło II miejsce. Gratulujemy kolejnego sukcesu!