Krew - bezcenny dar

Dnia 4 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie klas drugich  z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: panią Aliną Ratajczak i  panem Henrykiem Bursigiem.

W pierwszej części spotkania uczniowie dowiedzieli się jak zostać honorowym dawcą krwi i dlaczego to jest tak ważne. Następny wykład był na temat transplantacji. Dzięki niemu uczniowie poznali historię transplantacji tkanek i narządów. Ostatnim tematem było oddawanie szpiku jako niespokrewniony dawca.
Na koniec przeprowadzony został krótki quiz z nagrodami.
Wykłady te były przeznaczone dla uczniów klas drugich, którzy wkraczają w pełnoletniość. Celem było uświadomienie jak ważna jest bezinteresowna pomoc  oraz empatia wobec potrzebujących bezcennego leku jakim jest krew.

Tekst : Sara Miernik
Zdjęcia : Roksana Baron