Trzeci z rzędu sukces międzynarodowy robotyków z LO Bieruń

8 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju ROBOTICA w Brnie. To jeden z największych turniejów międzynarodowych w Europie, w których konkurują konstrukcje oparte tylko na klockach LEGO.

W kategorii Linefollower zgłosiło się 156 drużyn. Trudną technicznie trasę ostatecznie ukończyło 75.

Nasza sekcja robotyki osiągnęła rewelacyjne wyniki:
2 miejsce Dawid Zagracki i Mateusz Klimza
3 miejsce Patryk Wilk, Kacper Szwedo, Maciej Popiela i Alan Paris
5 miejsce Wiktoria Krzemień, Michał Domański, Rafał Rudnicki

Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy każda drużyna próbowała swoich sił na innym programie sterującym.
Sam fakt, że reprezentanci jednej placówki zajęli dwa miejsca na podium było sporym zaskoczeniem - na zawodach tej rangi jest to rzadkość.
To trzeci turniej rangi międzynarodowej z rzędu (po Wiedniu i Tallinie - wicemistrzostwo Europy) na którym udało nam się zdobyć miejsce na podium oraz kolejny zdobyty podczas turniejów organizowanych przez środowiska akademickie w Polsce.
Po odebraniu nagród (w skład których wchodziły również silniki i sensory wykorzystywane w sekcji) zwycięzcy postanowili, że zostaną one w szkole, jako wkład zwycięzców do dalszego rozwoju sekcji robotyki w Liceum w Bieruniu.
Wyjazd na ROBOTICA 2019 W BRNIE został sfinansowany przez władze naszego powiatu. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że uczniowie spełnili pokładane w nich nadzieje z nawiązką.