LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w Bieruniu

µBot zatopiony - świetny koniec udanego sezonu

10 czerwca sekcja robotyki po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim turnieju µBot organizowanym przez V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Magia miasta swoje zrobiła i na starcie pojawiły się niemal wszystkie najsilniejsze polskie zespoły w "naszych" kategoriach.

Tym większe wrażenie robią wyniki. Udało nam się zdominować zawody LegoLinefollower. Nasze tegoroczne absolwentki (Julia Kołodziej i Paulina Łagosz) godnie zakończyły karierę w barwach naszego liceum zajmując pierwsze miejsce w finale (ich konstrukcje zajęły 1 i 3 miejsce). Pojazd Bartosza Wanota i Aleksandra Kulpy minął metę trasy finałowej jako czwarty (w klasyfikacji drużyn zajęli trzecie miejsce). Startowało 15 maszyn.
W LegoSumo udanie zaprezentował się pojazd "pierwszaków" (Kamil Krzyszkowski, Paweł Gwóźdź i Mikołaj Jasiński). Swoją grupę wygrali nie odnosząc ani jednej porażki. Dopiero w ćwierćfinale musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców zawodów. Ostatecznie zajęli miejsce 5-8. Druga nasza drużyna - Aleksander Kulpa i Bartosz Wanot uplasowała się na pozycji 9-13. Startowało 21 maszyn.