LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
W BIERUNIU

Finał IX Edycji Śląskiej Ligi Orlików

W czwartek, 7 czerwca bieżącego roku po raz szósty w LO im. Powstańców Śląskich w Bieruniu odbyło się uroczyste otwarcie finałów ŚLĄSKIEJ LIGI ORLIKÓW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. Rozgrywki objęte były patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Imprezę organizował Śląski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Bieruniu oraz Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu.
Turniej swoją obecnością zaszczycili;

  • Pan Bernard Bednorz – Starosta Bieruńsko-Lędziński,
  • Pani Anna Kubica - Przewodnicząca Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego,
  • Pani Agnieszka Wyderka-Dyjecińska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu,
  • Pan Krystian Grzesica – Burmistrz Miasta Bierunia,
  • Pan Paweł Rassek – zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, reprezentujący Marszałka Województwa Śląskiego,
  • Pan Mieczysław Mielcarek - prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego,
  • Pan Henryk Dietmer – sekretarz Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego,
  • Pan Zenon Kubica - sekretarz Powiatu Bieruńsko-Lędziński,
  • Pani Anna Piekorz - sekretarz gminy Bojszowy,
  • Pani Teresa Horst – Dyrektor PZS Bieruń.

„Atmosfera finału była wspaniała a organizacja na 'szóstkę'. Jestem pod wrażeniem uroczystości otwarcia Finału, która moim zdaniem była bez zarzutu i bardzo atrakcyjna. Również sposób przyjęcia młodych sportowców na boiskach w powiecie Bieruńsko-lędzińskim zasługuje na najwyższe wyrazy szacunku wobec władz powiatu i bezpośrednich organizatorów. Gratuluję wszystkim drużynom wzorowej sportowej postawy, a Liceum Ogólnokształcącemu im. Powstańców Śląskich w Bieruniu wspaniałej organizacji eventu” – stwierdził Prezes Śląskiego SZS w Katowicach Mieczysław Mielcarek.

To wielki zaszczyt, że na obiektach sportowych naszego bieruńskiego Liceum mogliśmy gościć najlepsze szkolne drużyny piłkarskie z całego województwa śląskiego:

Licealiada – dziewczęta (Orlik przy PZS W Bieruniu)
Gr  I - Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach
Gr II - Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach (nie brały udziału w finale)
Gr III -  Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego w Częstochowie
Gr IV - Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach (nie brały udziału w finale)

Licealiada – chłopcy (Orlik przy PZS w Lędzinach)
Gr I - Zespół Szkół im. M Konopnickiej w Pyskowicach
Gr II - Zespół Szkół nr 1 w Tychach
Gr III - I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie
Gr IV - Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta (Orlik przy LO w Bieruniu)
Gr I - Szkoła Podstawowa w Tworogu
Gr II - Gimnazjum nr 2 w Świętochłowicach
Gr III - Szkoła Podstawowa w Kroczycach
Gr IV - Szkoła Podstawowa nr 31 w Rybniku

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy (Boisko przy SP nr 3 w Bieruniu)
Gr I - Szkoła Podstawowa nr 29 w Zabrzu
Gr II - Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach
Gr III - Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie
Gr IV - Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju

Igrzyska Dzieci – dziewczęta (Boisko przy SP nr 1 w Imielinie)
Gr I - Szkoła Podstawowa nr 40 w Rudzie Śląskiej
Gr II - Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie
Gr III - Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu
Gr IV - Szkoła Podstawowa w Czernicy

Igrzyska Dzieci – chłopcy (Boisko przy SP w Bojszowach)
Gr I - Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
Gr II - Szkoła Podstawowa nr 21 w Chorzowie
Gr III - Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej
Gr IV - Szkoła Podstawowa nr 2 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju


FOTO: Martyna Horst, Filip Noras