I znów najlepsi…

Jak co roku uczniowie LO w Bieruniu biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Językowym MISHMASH. W tym roku konkurs ten pod nazwą NASHMISHMASH został zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Tychach.

23 marca w sześciogodzinnym finale uczestniczyli uczniowie z całego Śląska.  I znów licealiści z Bierunia pokazali klasę.

Wyróżnienia w kategorii teatr otrzymały:

• przedstawienie w języku rosyjskim „Cariewna Ldinka” przygotowane przez panią Joannę Tlałkę w składzie: Wiktoria Kowalik, Karolina Figiel, Joanna Stachura, Weronika Stula, Dominika Żak, Łukasz Bożek, Kamil Kościan, Bartłomiej Młoczek
  • oraz przedstawienie w języku angielskim „Family – in – Law Skits” przygotowane przez panie Katarzynę Antosiewicz, Joannę Motykę, Agnieszkę Pasierbek – Nieckarz, Elżbietę Penczek w składzie: Sonia Krzykawska, Bartłomiej Blacha, Aleksandra Drewniak, Martyna Żołneczko.

W kategorii „Muzyka”:

• wyróżnienie otrzymała Julia Brzuszkiewicz za piosenkę w języku rosyjskim „Chcesz” przygotowana przez panią Joannę Tlałkę.
  • I miejsce przypadło Julii Parszewskiej za piosenkę w języku niemieckim „Einmal am Tag” przygotowana przez panią Monikę Margol.

Zespół instrumentalno-wokalny w składzie: Julia Parszewska, Weronika Szwedo, Przemysław Kupczyk, Sandra Mega, Paulina Pluta, Anna Kasperek, Anna Kula, Paweł Soblik, Karolina Zbylut śpiewający piosenkę w języku angielskim „We are the world”, przygotowany przez panią Agnieszkę Wyderkę – Dyjecińską zdobył nagrodę główną i tytuł „Najlepszy Wykonawca”.

Najwyższy tytuł oraz „Grand Prix” konkursu również należało do LO w Bieruniu, otrzymała je Weronika Szwedo w piosence hiszpańskiej „Hijo de la Luna” przygotowana przez panią Hannę Stolorz.

Gratulujemy wszystkim tego ogromnego sukcesu!!!
Zdjęcia: Filip Noras