Zielona szkoła czyli obchody Dnia Świętego Patryka

14 i 15 marca dominującym kolorem w naszej szkole była zieleń. Zielone były korytarze, sale lekcyjne, ubiory, a nawet ciasta wykonane przez uczniów specjalnie na tę okazję. A wszystko to po to, aby uczcić dzień patrona szmaragdowej wyspy.

W tym roku zdecydowaliśmy się celebrować święto patrona Irlandii przez dwa dni. 14 marca zaprosiliśmy do wspólnego świętowania
zespoły uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych w powiecie bieruńsko-lędzińskim, następny dzień był tylko dla nas.
W środę wraz ze swymi opiekunami odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Kassolika w Międzyrzeczu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Gustawa Morcinka w Lędzinach, Gminnego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie.  Nasi uczniowie i zaproszeni goście mogli poczuć się jak prawdziwi Irlandczycy, kosztując wspaniałych wypieków wykonanych przez uzdolnionych kulinarnie licealistów oraz aromatycznej kawy przyrządzonej „prawie” po irlandzku. Każdy miał możliwość zrobienia sobie
pamiątkowego zdjęcia w tzw. green poincie, wrzucenia życzenia do wishing well  oraz wspólnego odtańczenia tańca irlandzkiego wraz z dziewczynami z klasy 2C.
Ponadto w tym dniu został zorganizowany konkurs związany z Irlandią i obchodami Dnia Św. Patryka, w którym udział wzięli uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych szkół podstawowych naszego powiatu. Konkurs ten składał się z trzech części: konkursu na ułożenie krzyżówki, konkursów plastycznego oraz literackiego. A oto laureaci:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Gustawa Morcinka w Lędzinach (Aleksandra Czarnuch, Paulina Lysko i Maciej Fajlhauer)
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie ( Maria Stalmach, Kacper Szwedo i Anna Śmiałkowska )
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie (Victoria Adamidis, Emilia Kłyk i Małgorzata Nowakowska )

Dodatkowo jury złożone z nauczycieli oceniało przywiezione przez uczestników kotyliony. Najładniejszym kotylionem okazał się kotylion wykonany przez Annę Śmiałkowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie. Kolejne – drugie miejsce zajął kotylion Oliwii Szypuły z Gminnego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach, a miejsce trzecie przypadło pracy Weroniki Młoczek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach.
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz wspólną wspaniałą zabawę!

Radzie Rodziców chcemy szczególnie podziękować za cukierki, które dodatkowo osłodziły uczniom naszego liceum ten miły czas.

Joanna Motyka

Foto: Filip Noras