Nietypowa lekcja biologii

5 marca w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje biologii. Uczestniczyły w nich klasy 2Cf i 2Bc, z rozszerzoną biologią. Tematem były stawonogi. Pokaz tych stworzeń, przygotował ich pasjonat, także uczeń naszego liceum, Patryk Długosz.

Od lat zajmuje się on hodowlą owadów, skorupiaków oraz pajęczaków. Uczniowie poznali styl życia, metody odżywiania i sposoby rozmnażania karaczanów, pająków i skorpionów. Wykazali się niezwykłym zainteresowaniem, pytając kolegę o najdrobniejsze szczegóły. Niektóre osoby przełamały także własne lęki, dając stworzeniom swobodnie poruszać się po swoich dłoniach. Miały wtedy okazję z bliska przyjrzeć się ich budowie i zauważyć różnorodność między gatunkami. Lekcja była niezwykle fascynująca i na pewno pozostanie w pamięci naszych licealistów na długi czas.
Tekst: Karolina Kostyra
Zdjęcia: Agata Fatyga, Natalia Czarnynoga