Szkolny Konkurs Kaligraficzny w J. Rosyjskim

Zapraszam wszystkich uczących się języka rosyjskiego, a także potrafiących pisać po rosyjsku, do wzięcia udziału w III Szkolnym Konkursie Kaligraficznym w Języku Rosyjskim.
Celem konkursu jest:

• doskonalenie sztuki pięknego pisania,
  • uwrażliwienie na dbałość o kształtne pismo i poprawne łączenie liter w języku rosyjskim,
  • rozwijanie motywacji do nauki języka rosyjskiego,
  • wyrabianie cierpliwości i dokładności
  • kształtowanie dbałości o charakter pisma,
  • popularyzacja poezji rosyjskiej

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest odręczne przepisanie tekstu (wiersz „Piosenka o robaku” Bułata Okudżawy):

• piórem stalówkowym,
  • dużymi literami,
  • na dowolnym gładkim papierze o formacie A-4.

Dopuszcza się wykonanie wszelkich ozdobników do tekstu, zależnie od inwencji twórczej ucznia. Tekst poniżej.
Przepisany tekst należy złożyć do organizatora konkursu (nauczyciel j. rosyjskiego Joanna Tlałka) w opisanej  (imię, nazwisko, klasa), zaklejonej  kopercie formatu A-4 w nieprzekraczalnym terminie – 8 grudnia 2017r.
Jury, po dokonaniu oceny prac, wyłoni Mistrza Kaligrafii Rosyjskiej LO Bieruń oraz przyzna IIi III miejsce.
Dopuszcza się nagrody w formie wyróżnień.

Uwaga!!! W konkursie nie mogą brać udziału laureaci poprzednich edycji.

Ocenie będzie podlegać:

• staranność
  • bezbłędność
  • estetyka
  • poprawność łączenia liter
  • inwencja twórcza w zakresie ozdobników

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszam
Joanna Tlałka