Jak co roku od ponad 25 lat

Od dzisiaj przez najbliższy tydzień bieruńscy licealiści goszczą u siebie poznanych w podczas czerwcowego pobytu w Niemczech, swoich kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły Albert-Schweitzer-Gymnasium w Gundelfingen.

Dzień dzisiejszy był przede wszystkim czasem regenerację sił po bardzo długiej podróży oraz zapoznanie młodych Niemców z polskimi rodzinami.
Niestety, pogoda pokrzyżowała plany i niemożliwym było grillowanie na szkolnym patio, niemniej jednak popołudniowe spotkanie w szkole upłynęło wszystkim w bardzo pogodnej i wesołej atmosferze.

Za nami trzeci dzień pobytu niemieckich przyjaciół w domach naszych uczniów.

Tak w czwartek, jak i w piątek goście uczestniczyli w porannych lekcjach w liceum, mogąc tym samym porównać polski program i sposób nauczania z tym, obowiązującym w niemieckiej szkole.
Czwartkowe popołudnie to wyjazd do Katowickiej Strefy Kultury, ze zwiedzaniem unikatowego Muzeum Śląskiego, z ekspozycjami ukrytymi pod powierzchnią ziemi.
Piątek był dniem spędzonym w Krakowie, który zachwyca nawet wówczas, gdy ogląda się go spod parasola.

Weekend tradycyjnie jest czasem kameralnie spędzanym w rodzinach