106 absolwentów, 24 świadectwa „z paskiem”.

Podczas uroczystości wręczenia świadectw tegorocznym maturzystom, dyrektor Romuald Kubiciel zwrócił uwagę na to że: „Nasza szkoła jest silną mocą rodzin. Dzisiaj kończy naszą szkołę (a nie jest to przypadek odosobniony) uczennica, której mama również kończyła to liceum, a i dziadek przyznaje się (mam nadzieję, że z dumą) do tego, że jest absolwentem bieruńskiego ogólniaka.

Jesteśmy szkołą, która czerpiąc ze wzorców życia rodzinnego buduje swoje koncepcje wychowawcze, starając się wspierać – nie zastępować – dorosłych, w realizacji ich obowiązków rodzicielskich. Chcemy być silni siłą rodzin naszych uczniów, bo w tym widzimy fundament, na którym, przy naszym wsparciu, młodzi ludzie odnoszą sukcesy”.

W tym dniu gościli u nas i przekazali gratulacje i nagrody najlepszym absolwentom:

• Pan Bernard Bednorz, Starosta Bieruńsko-Lędziński (absolwent LO w Bieruniu)
  • Pani Agnieszka Wyderka-Dyjecińska Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego (absolwentka LO w Bieruniu i nauczyciel szkoły),
  • Pan Krystian Grzesica, Burmistrza Bierunia (absolwent LO w Bieruniu),
  • Pani Krystyna Wróbel, Burmistrza Lędzin,
  • Pan Łukasz Odelga, Radny Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego (absolwent LO w Bieruniu),
  • Pani Patrycja Rozmus, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego,
  • Pani Krystyna Czajowska, Dyrektor Bieruńskiego Centrum Usług,
  • Pani Urszula Pomietło, reprezentująca p. Henryka Utratę, Wójta Gminy Bojszowy,
  • Pani Gabriela Penczek, reprezentująca p. Stanisława Jagodę, Wójta Gminy Chełm Śląski.

Uczniowie wyróżnieni:

• Sonia Głomb (średnia za 3 lata nauki: 5,79), dwukrotna (2015 i 2016) laureatka Stypendium Prezesa Rady Ministrów, zdobywczyni indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureatka Nagrody Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego oraz Szkolnego Lauru da Najlepszych Absolwentów „Sapere Aude”,
  • Ewelina Lecha (średnia za 3 lata nauki: 5,58), laureatka Olimpiady Języka Rosyjskiego, zdobywczyni indeksu Uniwersytetu Śląskiego, laureatka Nagrody Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego oraz Szkolnego Lauru da Najlepszych Absolwentów „Sapere Aude”,
  • Natalia Matyszkiewicz (średnia za 3 lata nauki: 5,50),
  • Katarzyna Jarosz (średnia za 3 lata nauki: 4,79),
  • Jakub Krzykawski (średnia za 3 lata nauki: 4,78),
  • Marta Buchta (średnia za 3 lata nauki: 4,75),
  • Marta Szumilas (średnia za 3 lata nauki: 4,75).

Oprócz w/w Rada Pedagogiczna postanowiła wyróżnić również absolwentów, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły, reprezentowali nas w zawodach i konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
Wśród nich znaleźli się:

• Laureaci Szkolnego Wyróżnienia za Osiągnięcia Artystyczne „Złota Róża 2017”: Karolina Broncel, Dorota Chłapek, Krzysztof Stolecki, Aleksandra Swoboda i Agata Theda.
  • Szkolni robotycy, laureaci nagród w krajowych i międzynarodowych zawodach Line Lego Folower, uczestnicy ćwierćfinału zawodów Line Lego Folower w Wiedniu: Bartosz Anioł, Patryk Gretka, Tomasz Nowak, Kamil Stolecki, Robert Synowiec, Robert Zagórski
  • Mateusz Powichrowski, który wraz z Dorotą Chłapek zdobył mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży XXII kadencji oraz został powołany przez Panią Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej
  • Agata Mietlińska, pływaczka, laureatka wielu nagród sportowych,
  • Karolina Piekorz wolontariuszka, organizatorka akcji i imprez szkolnych.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował za pracę Pani prof. Agnieszce Jagodzie, nauczycielce języka francuskiego oraz p. Agacie Nowińskiej, pedagogowi – terapeucie EEG Biofeedback.

Zdjęcia: Weronika Gawełczyk, Martyna Horst, Filip Noras