Wizyta Pani Alison September

24 kwietnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole Panią profesor Alison September, która przyjechała do nas z RPA. Alison September jest światowej sławy genetykiem z University of Cape Town (RPA).

Pani profesor wysłuchała prezentacji dotyczącej kilkuletniej już współpracy naszego LO z kliniką GALEN. Prezentacja została poprowadzona przez Ewelinę Lech z klasy 3Bc. Później nasz gość udał się do klasy biologicznej, gdzie uczniowie przygotowali ciekawą grę anatomiczną, dzięki której Pani profesor mogła poznać kilka słów w języku polskim  związanych z budową wewnętrzna człowieka.
W sali chemicznej, uczniowe przedstawili widowiskowe i interesujące doświadczenia. W klinice ortopedycznej GALEN Pani profesor poprowadziła wykład, dotyczący genetyki w sporcie. Dowiedzieliśmy się, że wszystko co nas dotyczy, jest uwarunkowane genetycznie - wygląd, zachowanie, charakter. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w sporcie. Poznanie siebie, swojego organizmu, cech i zdolności umożliwia ułożenie odpowiedniego programu treningowego, a co za tym idzie, uzyskanie lepszych wyników. Ważny jest również fakt, ze wykład odbył się w języku angielskim.
Dziękujemy Pani prof. Alison September za niezapomnianą wizytę i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Karolina Gniza, Dorota Chłapek, 3Bc
Zdjęcia: Karolina Gniza,3Bc